Виявили тварину якій не потрібен кисень

100407163931.jpgБіологи виявили в Середземному морі багатоклітинні істоти, які не використовують для своєї життєдіяльності кисень. Досі вважалося, що здатність існувати в безкисневому середовищі характерна тільки для одноклітинних і вірусів.
Істоти розміром менше одного міліметра мешкають на глибині більше 3 тисяч метрів. Вони належать до групи лоріціфер – мікроскопічних морських безхребетних. Зовні вони схожі на мішечки, з горла яких виходять “щупальця”.
Раніше дослідники вже знаходили в місцях, позбавлених кисню, багатоклітинні організми, однак у фахівців не було впевненості, чи мешкають вони там постійно. Автори нової роботи вважають, що виявлені ними лоріціфери весь час живуть в надзвичайно збідненому киснем середовищі.”Звичайні” багатоклітинні отримують енергію за допомогою особливих органел, названих мітохондріями, для роботи яких необхідний кисень. Знайдені в Середземному морі лоріцефери отримують енергію, використовуючи інші органели – гідрогеносоми. Для функціонування гідрогеносом не потрібен кисень.У 2009 році була опублікована робота, автори якої прийшли до висновку, що багатоклітинні з’явилися на Землі на 200 мільйонів років раніше, ніж вважалося досі. Вчені аналізували геологічні відкладення віком понад мільярд років і виявили в них рештки організмів, що нагадують сучасні губки.

Інформація взята з інтернет ресурсу gazeta.ua

Залишити відповідь