Найбільші риби на землі які вимирають

Телеканал National Geographic склав рейтинг найбільших риб світу, яким загрожує вимирання.

Доросла риба арапаїма (Маная, Бразилія)Цей південо-американський гігант є одним з найбільших прісноводних у світі. Деякі екземпляри сягають до 3 м та важать до 180 кг.

Експонати вислоносів у дослідницькому інституті у Цзиньчжоу (Китай)Ці риби, які перебувають на межі знищення, живуть в китайській річці Янцзи. Вони можуть стати в ряд з найбільшими прісноводними рибами у світі. Надмірний вилов та будівництво дамб знищують популяцію. З 2003 року їх ніхто не бачив, тому вчені побоюються, що ці види вже не існують.

Китайські осетри у міському акваріумі Бейджина (Китай)Маючи можливість спокійно рости до 5 м у довжину та важити до півтонни, ці прісноводні левіафани, є найбільшими з осетрових у світі. Зараз спостерігається стрімке падіння популяції цих риб, вони під загрозою знищення.

Величезний вусач (барбус) на річці Тонлеспас поблизу Пномпеня (Камбоджа)Риба клеймували та відпустили у рамках програми дослідження найбільших різновидів риб в басейні річки Меконг. Ці риби можуть сягати 3 м у довжину та важити аж до 300 кг.

Новонароджений гігантський шилохвостий скат на річці Банпаконг поблизу Бангкока (Таїланд).Мати цього малюка 4 м завдовжки та може важити від 90 до 140 кг.

Озерний осетер (Північна Америка)Їхня популяція стрімко впала. Цей прісноводний монстр, найбільша риба континенту, є довгожителем. 1953 року у Канаді вчені спіймали таку 2-метрову рибину віком 152 роки.

Гігантська меконгська річна косаткаВона сягає 3 м в довжину та важить 300 кг. Цей вид під загрозою знищення через надмірний вилов і руйнування середовища для їх життя.

Величезна євразійська форель, відома ще як таймень, є найславетнішою через свою ненажерливість. Раціон тайменя може включати у себе риб, качок і ондатр.Ця півтораметрова рибина була знайдена на березі річки Ег-Ур у південній Монголії. Вона щойно проковтнула свого 1-метрового родича.

Інформація взята з інтернет ресурсу gazeta.ua

Залишити відповідь