В Мексиканській затоці зловили гігантську підводну комаху

Нещодавно в Інтернет потрапили фотографії незвичайної метрової підводної комахи, яку виловили з моря працівники однієї з нафтових бурових веж в Мексиканській затоці. Спочатку вчені заявили, що це вигадка. Однак нещодавно вчені з Національного еволюційного центру в Північній Кароліні заявили, що комаха може бути справжньою. Крейг МакКлейн з Еволюційного центру заявив, що на фотографії може бути гігантська мокриця, що мешкає в глибоководних западинах.

“Можливо цю комаху зловили в западинах Мексиканської затоки. Бо там вже виловлювали схожі екземпляри. При чому ця комаха має в довжину близько метра. Та є данні, що бачили і більших комах десь по півтора метра”, – розповів вчений.

Такі організми називаються ізоподами. Вони живуть на великій глибині, та можуть виростати до 2-3 метрів.Науковий співробітник Сімферопольського Університету Василь Кернозенко каже, що видів таких комах існує близько 10.

“Вони живуть на глибинах більше 500 метрів та харчуються рештками риб та молюсків, які падають на дно. Майже щороку відкривають новий вид таких комах. На суходолі вони також живуть. Найвідоміший родич цього виду, це звичайна мокриця, яка мешкає в землі та під старими дошками”, – повідомив він.

На поверхню моря вони майже не піднімаються.”Тому так рідко потрапляють до рибаків. Та періодично їх виловлюють в сітках для омарів. Бо їх опускають нижче ніж рибні трали і тому в них потрапляють і ізоподи, які піднімаються ближче до поверхні в пошуках їжі”, – розповів Кернозенко.

Джерело gazeta.ua

Залишити відповідь