У римських катакомбах археологи виявили найдавніші зображення апостолів

Археологам, які працювали в римських катакомбах, вдалося виявити найдавніші, на їхню думку, фрески із зображенням чотирьох апостолів – Петра, Павла, Андрія та Івана.

У римських катакомбах археологи виявили найдавніші зображення апостолів

Як розповів у вівторок, 22 червня, Фабріціо Бісконті, який керує роботами в римських катакомбах, виявлені фрески датуються другою половиною IV століття н.е. – першою половиною V століття.
За словами Бісконті, зображення апостолів вдалося розкрити завдяки застосуванню нової лазерної технології, що дозволяє зчищати вапняний наліт, що впродовж століть утворювався на стінах. Роботи в катакомбах тривали близько двох років, на їх проведення Ватикан витратив більш ніж 60 тисяч євро.
Фрески розташовані на стелі склепу, що належить, за попередніми даними, одній з багатих римлянок-християнок.
Виявлені зображення апостолів Андрія, Івана і Павла є найдавнішими з нині відомих. Існують більш ранні зображення апостола Петра, однак вперше відкрито розпис, де фігурують одразу четверо апостолів.
Як повідомлялося, в 2006 році у Римі виявлено саркофаг одного з найшановніших християнських святих апостола Павла. Усипальницю святого виявили під час розкопок там, де їй слід було перебувати, – в підземній крипті під вівтарем римської церкви святого Павла за стінами, побудованої, за переказами, на могилі апостола. Протягом багатьох століть місце упокоєння святого Павла не зазнавало жодних розкопок.

Джерело КорреспонденТ

Залишити відповідь