Оксфордський архіваріус опублікував найбільш ранні фотографії гробниці Тутанхамона

Записи британського археолога Говарда Картера, пов’язані з відкриттям гробниці староєгипетського фараона Тутанхамона, викладено в інтернет. Також опубліковано найбільш ранні фотографії гробниці, зроблені колегою Картера Гаррі Бертоном.

Оксфордський архіваріус опублікував найбільш ранні фотографії гробниці Тутанхамона

Ініціатива публікації в Мережі паперів Картера, пов’язаних з гробницею Тутанхамона, належить Яромиру Малеку, зберігачу архіву Гріффітовського інституту – підрозділу Оксфордського університету, де зберігається архів знаменитого археолога.
Як пояснив Малек в інтерв’ю газеті The Guardian, він зважився на це, щоб єгиптологи більше не могли виправдовувати своє небажання розбирати ці документи.
Археолог Маріанна Ітон-Краусс (Marianne Eaton-Krauss) заявила виданню: “Ця прокляття Тутанхамона полягає в тому, що єгиптологи ухиляються від роботи над цими матеріалами”.
Йдеться насамперед про складені Картером описи численних предметів, знайдених у гробниці фараона. Її не було, як інші поховання правителів Стародавнього Єгипту, розграбовано, і Картер виявив в ній більш ніж п’ять тисяч об’єктів, починаючи від зброї і закінчуючи музичними інструментами. На розкопки та каталогізацію знахідок вчений витратив 17 років, але так і не закінчив роботу, залишившись наприкінці життя без помічників через свій незлагідний характер.
Крім того, далеко не всі розкопані Картером артефакти вивчено належним чином. Малек висловив надію, що електронна публікація записок археолога допоможе повернути інтерес до них фахівців.
Говард Картер знайшов поховання Тутанхамона в листопаді 1922 року. Унікальне збереження гробниці зробила цього малопримітного фараона “зіркою” єгиптології, а причина його смерті досі є предметом бурхливих наукових суперечок.
Будинок у Луксорі, де жив і працював Картер, поки керував розкопками, в 2009 році перетворився на музей. Археолог помер у Лондоні в 1939 році у віці 65 років.
Тим часом, у лютому вчені опублікували результати дослідження, присвяченого фараону Тутанхамону, яке спростовує стереотипи про нього, що склалися за багато років.

***
Передостанній фараон XVIII династії Тутанхамон (тронне ім’я – Тутанхатон Хекаіунушема Небхепрура) прийшов до влади в 11 років. Вважається, що його правління тривало з 1361 по 1352 до нашої ери.

Джерело lenta.ru

Залишити відповідь